Nabożeństwa Niedzielne godz. 11:00

Dzielna Kobieta

Celem projektu „Dzielna Kobieta” jest wzmocnienie kobiet w trzech obszarach: duch – ciało – umysł. Żyjemy w wyjątkowych czasach – z jednej strony zdobyłyśmy prawne i społeczne przyzwolenie na godzenie wielu życiowych ról, a z drugiej strony często nie potrafimy się w nich odnaleźć. Znajdujemy się pod presją licznych oczekiwań wobec nas – cudzych i własnych.

Troska o siebie jest szczególnie ważna, gdy na świecie pojawia się dziecko. Stąd pomysł, by raz w miesiącu spotykać się w gronie kobiet – mam i przyszłych mam – aby móc się od siebie uczyć, wzajemnie inspirować, zachęcać, pocieszać.

Działania grupy szczególnie dotykają trzech obszarów:

  • radości
  • wewnętrznego spokoju
  • poczucia sprawczości

Naszym zamiarem jest wyjście na przeciw społecznym oczekiwaniom i pomoc w zmianie wizerunku kobiety, szczególnie w jej własnych oczach. Chcemy, by każda z nas czuła się wartościowa, piękna, wystarczająco dobra i potrzebna właśnie taka, jaka jest. Działania, które zaplanowaliśmy, upatrujemy lokalnie. Jako Fundacja „Drzwi Otwarte”, przy pomocy Rady Osiedla, przygotowaliśmy projekt adresowany do Wrocławianek, a szczególnie do mieszkanek Wielkiej Wyspy. Jego celem jest założenie grupy wsparcia, wzbogaconej o warsztaty tematyczne. Nasze działania opieramy na wartościach chrześcijańskich.

Idea grupy wsparcia jest nam szczególnie bliska, ponieważ dzięki temu narzędziu możemy jednoczyć w jednym miejscu kobiety w każdym wieku, z dużą różnorodnością życiowych doświadczeń – tak jak to działo się dawniej w naturalny sposób, podczas wielogodzinnych rozmów córek, matek i babć.

Tematy warsztatów dla grupy „Dzielna kobieta”: poczucie własnej wartości asertywność multifunkcjonalność kobiety zarządzanie czasem dla kobiet Każdy temat obejmuje dwa spotkania. Tematy warsztatów dla grupy „Dzielna kobieta+” kobiecość lęk niezależność seksualność małżeństwo i rodzina finanse wytrwałość talenty