Nabożeństwa Niedzielne godz. 11:00

CZEKAJĄC NA BOŻĄ ODPOWIEDŹ

Marek Stembalski
4 lipca 2021

CZEKAJĄC NA BOŻĄ ODPOWIEDŹ

Wszyscy na coś czekamy… Czekanie jest częścią naszego życia. Jedni czekają na upragnione wakacje, kawaler czeka na żonę, rodzice na upragnione dziecko… Jednak okazuje się, że często kiedy czekamy i modlimy się do Boga, to sytuacja nie tylko się nie zmienia, ale wyglada jeszcze gorzej. Więc dalej trwamy… prosimy… modlimy się… wołamy do Boga i… nic! Cisza! Wszystko wokoło nas wyglada jak ponury żart…
Bóg jakby milczał… znikąd odpowiedzi… mamy wrażenie jakby Bóg o nas zapomniał. To uczucie nie tylko towarzyszy wielu z nas, którzy trwamy w modlitwie, ale to uczucie towarzyszyło wielu postaciom biblijnym. Jedną z takich osób jest Eliasz, który pomimo otrzymanej od Boga obietnicy, że spuści deszcz, nie zobaczył od razu odpowiedzi na modlitwę… modlił się i modlił… i nic… nawet małej chmurki nie było na niebie. A przecież Bóg mu obiecał!!!
Eliasz jednak się nie poddawał i w końcu za siódmym razem… w końcu Bóg mu odpowiedział !
Jak przetrwać ten czas czekania? Jak wytrwać i poradzić sobie z tą straszliwą ciszą? Jak się nie załamać i nie zniechęcić? W końcu jakich błędów nie popełnić?
O tym wszystkim usłyszycie w tym kazaniu.