Nabożeństwa Niedzielne godz. 11:00
служіння 14:00

SZKÓŁKA NIEDZIELNA

W naszej Społeczności dużą wagę przywiązujemy do pracy z dziećmi. Podczas niedzielnych nabożeństw odbywają się zajęcia dla różnych grup wiekowych, prowadzone przez oddanych tej pracy nauczycieli, a wszystko to odbywa się w ramach Punktu Katechetycznego, zatem dzieci w wieku szkolnym, które regularnie uczestniczą w zajęciach, mogą uzyskać świadectwo z którego ocena zostanie przepisana na świadectwo szkolne.

W naszym kościele we współpracy z rodzicami dzieci realizujemy „Pomarańczową strategię”. Dlaczego pomarańczową? Ponieważ kolor ten powstaje z połączenia czerwieni i żółci. Wierzymy bowiem, że ścisła współpraca RODZINY (symbolizowanej kolorem czerwonym) i KOŚCIOŁA (kolor żółty jak światło) ma skuteczny wpływ na przekazywanie Bożych prawd naszym dzieciom. Ze zdwojoną siłą pragniemy u najmłodszych rozwijać żywą wiarę w Jezusa Chrystusa oraz pokazywać im kim i jaki jest Bóg. Nasz cel to wychowywać duchowych zwycięzców! Zachęcamy zatem zarówno naszych nauczycieli i pomocników, jak i rodziców, aby błyszczeli na pomarańczowo!

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio od osób odpowiedzialnych za pracę z dziećmi – przed nabożeństwem lub korespondencyjnie: mszawlowska@gmail.com

Maja Czubaj – Dyrektor Szkółki Niedzielnej tel. 664 716 626

Dzieci i młodzież w wieku szkolnych mogą uczestniczyć w zajęciach w czterech grupach wiekowych szkolnych: 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat. Podczas zajęć wykorzystywane są materiały przygotowane przez organizacje i wydawnictwa specjalizujące się w pracy katechetycznej z dziećmi (min. Chrześcijańskie Stowarzyszenie „Misja Edukacja Dojrzałość”, Misja Pokoleń, Społeczność Ewangelizacji Dzieci i inne), a dzieci uczą się prawd biblijnych i ich zastosowania w konkretnych sytuacjach w codziennym życiu, modlitwy, wersetów z Pisma Świętego i historii misyjnych.

Podczas nabożeństwa prowadzone są także zajęcia  dla dzieci w wieku przedszkolnym: „Rybki” 3-4 lata, „Pszczółki” 4-5 lat oraz „Sówki” 5-6 lat. Dzieci przebywają pod opieką wyznaczonego nauczyciela wraz z pomocnikiem, a rodzice mogą w tym czasie uczestniczyć w nabożeństwie. Podczas roku szkolnego realizowany jest program nauczania  przygotowany specjalnie dla najmłodszych dzieci, tak aby już od najmłodszych lat mogły poznawać najważniejsze prawdy biblijne.

W sali, w której odbywają się nabożeństwa są również specjalne, przeszklone pomieszczenia, w których mogą przebywać rodzice z najmłodszymi dziećmi, wyposażone w różnorodne materiały i zabawki (pluszaki, klocki, kredki itp.) dostosowane do wieku dzieci. Z lewej strony znajduje się sala z „przewijakiem” dla rodziców z dziećmi w wieku 0-18 miesięcy, („Motylki”), a po prawej dla rodziców z dziećmi w wieku 1,5-3 lat („Serduszka”). W obu pomieszczeniach zamontowane są głośniki, które umożliwiają uczestniczenie w nabożeństwie. Opiekę nad dziećmi sprawują rodzice.

W naszym Kościele co jakiś czas są organizowane imprezy dla rodzin z Kościoła, osiedla Sępolno, a także dla wszystkich przyjaciół z poza Kościoła. Razem przez kilka godzin m.in. śpiewamy i tańczymy dla naszego Pana, oglądamy przedstawienie z przesłaniem prawdy Biblijnej, tworzymy prace plastyczne do naszych domów oraz wspólnie spędzamy czas na rozmowach i jedzeniu przekąsek. Jednym słowem dobrze się razem bawimy z naszym najlepszym przyjacielem, Jezusem.